Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi American Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı American Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Amerikan Airlines Hakkında Genel Bilgiler

Amerika’nın en gelişmiş ve en büyük hava yolu firması olma unvanına sahip olan Amerikan Airlines, 82 küçük firmanın bir araya gelmesi ile birlikte 1934 yılında aktif olarak sektöre adım atmıştır. Yine Amerika’nın önemli hava yolu firmalarından bir tanesi olan Us Airways ile birlikte ortak bir çalışma yaparak birleşmeyi tercih eden firma, bu sayede biraz daha büyümüş ve hitap ettiği müşteri portföyünü de kısa sürede genişletmiştir. Sektörün önemli firmalarından biri olan Amerikan Airlines, geniş uçuş ağı ve konforlu uçakları ile de en fazla tercih edilen firmalar arasında yer alıyor. 1500’den fazla uçak filosu ile bu anlamda da dev bir firma olduğunu bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Sahip olduğu filoyu her geçen gün biraz daha büyüten Amerikan Airlines, güler yüzlü personeli ile de farklı olmayı başarıyor.

Check-in

Sektördeki birçok hava yolu firmasında olduğu gibi Amerikan Airlines hava yolu firmasında da online hizmetler çok daha popüler hale gelmiş durumda ve check-in işlemlerini de yine online olarak yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra biniş kartlarınızı bastırabiliyor ve mobil cihazlarınıza teyit amaçlı bilgi de alabiliyorsunuz. Bebek sahibi olan annelerin yanı sıra seyahatlerinde evcil hayvanlarını da götürecek olan kişilerin online check-in yapma gibi bir hakkı bulunmuyor. Check-in işlemlerini havalimanında yapmak durumunda olduğunuzu da belirtmekte fayda var. Kiosklar da check-in işlemleri için sizlere yardımcı olacak hızlı ve alternatif tercihlerden bir tanesidir ve koltuklarınızı da yine buradan seçebiliyorsunuz.

Bagaj Hakkı ve Fiyatlandırma

56x36x23 cm boyutlarını aşmayacak şekilde el bagajı hakkınız bulunuyor. Bu bagajın yanı sıra evrak çantası gibi minimal çantalar için de izin verildiğini belirtmek gerekiyor. Firmanın, özel çantalar ve müzik aletleri gibi ürünler konusunda farklı bir politika izlediğini söylemek mümkün ve bu konu ile ilgili geniş bilgi almak isterseniz Amerikan Airlines’a ait olan kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine firmaya ait olan iletişim numaraları da yetkili personel aracılığı ile sizlere detaylı yanıtlar sunacaktır.

Koltuk Tercihi

Her koltuk arası mesafe aynı değil ve uçak içerisinde özel koltuklar da bulunuyor. Bu koltukları satın almak isterseniz eğer ekstra ödeme yapmanız gerekiyor. Koltuk seçimini bilet işlemlerinde olduğu gibi online olarak yapabiliyorsunuz. Birinci sınıf ve Business Class için özel koltuklar mevcut ve bu koltuklar hem yatak olma hem de dönebilme özelliğine sahiptir. Ekonomi sınıfında ise bu tür bir ayrıcalık ne yazık ki bulunmuyor.

Yiyecek ve İçecek Sunumu

Amerikan Airlines, seyahatlerinizi daha konforlu ve daha kusursuz bir şekilde geçirmeniz adına mutfak konusunda da fazlasıyla hassas davranıyor. Dünyaca ünlü lezzetler, usta aşçılar tarafından eşsiz bir sunum ile karşınıza çıkıyor. Yiyecekler konusunda geniş bir mutfağa sahipler ve damak tadınıza hitap edecek çok sayıda lezzeti de yine sizinle buluşturmaya devam ediyorlar. Bu geniş yelpaze içecek konusunda da karşınıza çıkıyor ve ödüllü içecekler de mutfaklarında yer almaya devam ediyor. Sağlık ya da farklı bir konu nedeniyle özel gıdalar tüketmeniz gerekiyorsa bu gıdaların hazır edilmesi için firmaya 1 gün önceden ulaşmanız ve taleplerinizi de detaylı bir şekilde iletmeniz yeterli olacaktır. Amerikan Airlines, mutfak konusunda oldukça titiz davranıyor ve menülerini kurumsal web siteleri üzerinden incelerseniz eğer bu hassasiyeti daha net bir şekilde görebilirsiniz. Kişiye özel menüler de yine firmanın sunduğu en önemli ayrıcalıklardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder