Hızlı Erişim

En Ucuz Almati Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Almati Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Almati Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Almati Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Kazakistan’ın eski başkenti olan Almati, Orta Asya ülkeleri ile bir kıyas yapıldığında en gelişmiş ve en kozmopolit şehir olarak listede en üst sıralarda yer alıyor. Mimari, ekonomi ve kültür sanat dallarında ülkeye de başkentlik yapıyor. Çok sayıda eğitim kurumu ve iş merkezi ile birlikte yoğun bir şehir hayatı da söz konusudur…

 

Kazakistan Cumhuriyeti’nin Güneydoğusu’nda konumlanmıştır. Almati’nin popüler hale gelmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi tarihi İpek Yolu bağlantısını sağlıyor olması ve bu yol üzerinden kurulmuş olmasıdır. Şehri ziyaret ettiğinizde tarihin izlerini net bir şekilde görebiliyorsunuz.
 

Kendine has bir yemek kültürüne sahip ve Türkiye’den bu şehre ziyarete geldiğinizde Türk mutfağına ait çok sayıda kültürel lezzeti de bulabiliyorsunuz. Mantı, pişi ve benzeri hamur işleri de şehirde çok fazla tüketiliyor ve tercih ediliyor.
 

Gece hayatı için hafta sonunu tercih etmeniz daha hareketli bir bölgeyi de sizinle buluşturacaktır. Eğlence kültürü oturmuş ve insanların rahat tavırları da gece hayatını daha kusursuz hale getirmektedir. Ellerinden içkileri ile dolaşan ve sabahlara kadar eğlenen insanları görmeniz mümkün ve özellikle canlı müzik konusunda her mekanın belli bir programa sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 

Şehir, ulaşım konusunda da sizlere çok fazla alternatif sunuyor. Havalimanı çok büyük değil ancak şehir merkezine ulaşım için zahmetli bir süreç karşınıza çıkmayacaktır. 

Almati Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sabah saat 07:00 ile birlikte otobüsler ilk seferlerine başlıyor ve havalimanından duraklara ulaşmak da çok kolay. Şehir merkezine gitmek istiyorsanız eğer tercih etmeniz gereken otobüsler; 70, 86, 92 ve 106 numaralı otobüsler olmalıdır. Esnek sefer saatleri ile zaman kaybı yaşamıyorsunuz ve hızlı bir şekilde otobüs bulmanız da mümkün. Ödeyeceğiniz rakam ise 80 Tenge olarak belirlenmiştir.

Raylı Sistem

Şehir içinde en ucuz ve en hızlı ulaşım ağlarından bir tanesi metro ancak ne yazık ki havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan raylı sistemler mevcut değil.

Taksi

Havalimanında sizleri bekleyen çok fazla taksi ve taksici mevcut. Eğer tercihinizi terminal dışındaki taksilerden yana yaparsanız şehir merkezine gitmek için ödemeniz gereken ortalama tutar 2000 ila 3500 Tenge arası değişiklik gösterebiliyor. Tabi bu rakamlar net rakamlar değildir.

Tercihinizi havaalanı dışındaki taksilerden yana yapmayı düşünüyorsanız ödeyeceğiniz rakam 1200 ila 1500 tenge arası değişiklik gösterebiliyor. Şehir merkezine hızlı ulaşım için ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri ulaşım araçlarından bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda var.

Araç Kiralama

Havalimanında sizleri bekleyen araç kiralama firmaları mevcut. Gelen yolcu bölümünde araç kiralama firmalarına ait olan masa ve stantları görebiliyorsunuz. Araç kiralama bankolarında sizleri karşılayacak temsilciler mevcut ve dilerseniz tercihinizi bu firmalardan yana da yapabiliyorsunuz. 

Almati Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder