En Ucuz Almanya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Almanya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Berlin

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Almanya Hakkında Genel Bilgiler


Almanya bir Orta Avrupa ülkesidir. Resmi adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti olarak bilinir. Danimarka, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, İsviçre, Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda gibi birçok Avrupa ülkesi ile komşudur. 81 milyonun üzerinde nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusa sahip ülkesi olarak bilinir. Almanya, yüz ölçümü açısından Avrupa’nın yedinci, Dünya’nın ise altmış üçüncü büyük ülkesidir. Sınırlarının çoğunu AB üyesi olan ülkeler ile paylaşır. Almanya 13 eyaletten oluşur. Ayrıca üç serbest şehri de bulunmaktadır. 


Ülke genel olarak deniz üzerinden gelen rüzgarların da etkisiyle nemli yapıda olduğundan ılıman bir iklime sahiptir. Kışları ılık ve yazları serin geçmektedir. Sıcaklık bazı dönemlerde 30 derecenin üzerine çıkmaktadır. Doğuya doğru ilerledikçe ılıman iklim yerini daha çok karasal iklime bırakır. Almanya doğasıyla ve yeşil alanları ile ünlüdür. Ülkede birçok milli park bulunmaktadır. Bunlardan Hamburg Wadden Denizi Ulusal Parkı, Jasmund Ulusal Parkı, Vorpommern Lagün Bölgesi Ulusal Parkı, Harz Ulusal Parkı, Sakson İsviçre Ulusal Parkı ve Bavyera Ormanı Ulusal Parkı sadece birkaçıdır. Ayrıca hayvanat bahçeleri, yabani yaşam, sualtı ve kuş parkları ile de oldukça ünlü bir ülkedir. 


Almanya’nın başkenti Berlin’dir. Aynı zamanda bir eyalet olan şehir Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasındadır. Almanya’nın en ünlü şehirleri arasında Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf ve Dortmund gibi şehirleri gösterilir. Almanya’da trafik akışı Türkiye’de olduğu sağ şeritten devam eder. Ulusal para birimi birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi EURO’dur. Dünyanın en çok ihracat yapan ülkelerinden biridir. 


Almanya’ya yapacağınız seyahatlerde Schengen Vizesi geçerlidir. Schengen, Avrupa Ekonomik Topluluğu üyesi beş ülkenin sınır kapıları, polis ve gümrük gibi kontrolleri tamamıyla ortadan kaldırmayı amaçlayan bir anlaşmadır. Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ülkeleri arasında imzalanan anlaşmaya daha sonradan katılan ülkeler de bulunmaktadır. Bu ülkelere Schengen vizesi alarak seyahat edebilirsiniz. 


Schengen vizesine Türkiye vatandaşları ve ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları başvurabilirler. Schengen vizesi ile akraba veya arkadaş ziyareti, turist, iş, özel bir konferans ya da sadece transit geçiş için kullanımlarınıza izin verilmektedir. Altı aylık süre içerisinde sadece 90 gün kadar vize kullanım hakkı tanınmaktadır. 60 euro vize ücreti bulunmaktadır. Ücreti vize başvurusunun incelenmesi için ödemektesiniz. Vize çıkmaması gibi bir durumda ücret iadesi yapılmamaktadır. Schengen vizesi için başvuru şartlarını yerine getirmeniz halinde sorunsuz yolculuk yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için vize işlemlerini sağladığını özel firma ile ya da Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı danışma hattıyla görüşebilirsiniz. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder