Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Alitalia Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Alitalia Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Alitalia Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’nın ulusal havayolu firması olan Alitalia, 1946 yılında kurulmuş ve 1947’de hizmet vermeye başlamıştır. Roma-Turin ile başlayan uçuşlar sonrasında genişletilmiş ve an itibarıyla yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklı noktalara sefer düzenlemektedir. Özellikle son 4 yıllık periyotta büyük gelişme kaydeden ve uygun fiyatlı biletleri ile konforlu bir yolculuğu vaad eden firma, sahip olduğu filoyu da büyütmeye ve genişletmeye devam ediyor. Skyteam üyesi olan firma, yaptığı bu anlaşma ile birlikte çok daha popüler hale gelmiş ve daha fazla yolcu tarafından tercih edilmiştir. Uçak içi servis konusunda da beklentileri üst düzey seviyede karşılayan firmayı tercih edebilir ve çok daha uygun rakamlar ile uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Check-in

Uçuş saatinden 1 gün önce aktif hale gelen online check-in sistemi, daha kolay ve daha avantajlı bir hal alıyor. Firmaya ait kurumsal web sitesi üzerinden yapacağınız bilet işlemlerinizde zaman kaybı yaşamıyorsunuz ve biniş kartınızı da kısa sürede temin edebiliyorsunuz. Havalimanındaki kontuarları da kullanarak bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve bu işlemleri havalimanında gerçekleştirmek isterseniz uçuş saatinden 45 dakika kadar önce kontuarların başında olmanız gerekecektir. Online check-in işlemlerinin en büyük avantajı, koltuk seçimlerinizi de anlık yapabiliyor olmanızdır. Havalimanında yapacağınız koltuk seçimlerinde karşınıza kısıtlı seçenekler çıkacaktır ve sistem otomatik olarak standart bir atama yapacaktır.

 

Bagaj Hakkı

El bagajı sınırlandırması ile başlıyoruz… 8 kg’ı geçmemesi kaydı ile bir adet el bagajı hakkınız bulunuyor. 55x35x25 ölçülerini geçmemesi gerekiyor ve bu ölçülere kadar el bagajı için izin veriliyor. Bavullarınız için ise 23 ila 32 kg arası bir sınırlandırma getirilmiş durumda ve bu da uçuş yapacağınız noktalara göre değişiklik gösterebiliyor. Bu sınırlamayı aştığınız takdirde ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Bagaj taleplerinizi havalimanında değil de online olarak iletirseniz, havalimanından ödeyeceğiniz tutarın %20 daha azını ödeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor. Online işlemler her anlamda çok daha avantajı ve hem süre kazandırıyor hem de rakamsal olarak sizlerin lehine oluyor.

 

Koltuk Seçimi

Alitalia hava yolu firması, koltuk tercihlerinizi de online olarak yapmanıza fırsat veriyor. Sistem açıldıktan sonra check-in işlemleri ile birlikte koltuk seçimlerinizi de yapabiliyorsunuz. Koltuk düzenini görüntüleyebiliyor ve ekstra ödeme ile seçimlerinizi yapabiliyorsunuz. Hava yolu firması, belli nedenlerden dolayı koltuklarınızda değişiklik yapabilir ve uçuş öncesi sizleri farklı bir koltuğa atayabilir. Bu hakka yasal olarak sahip olduklarını da belirtmek gerekiyor. Koltuk seçimlerinizi havalimanında da yapmanız mümkündür ancak alternatif sayısı azalacağı için standart bir koltukta seyahat etmeniz de ihtimaller arasında yer almaktadır.

 

Yiyecek ve İçecek

Dünyanın en iyi havayolu mutfağı gibi özel bir ödüle sahip olan Alitalia, damak tadınıza uygun lezzetler ile uçak içi servis konusunda aklınızı başınızdan almaya hazırlanıyor. İtalyan mutfağının en özel ve en zengin lezzetlerini bulabileceğiniz güçlü bir mutfağa sahip olan Alitalia, uçuş süresi ve yönüne bağlı olarak menülerinde değişiklik yapabiliyor ve bu değişikliklere göz atmak isterseniz firmaya ait web sitesini ziyaret etmeniz de yeterli olacaktır. Ekstra talepleriniz mevcutsa çağrı merkezi aracılığı ile bu taleplerinizi de iletebiliyor ve yanıt alabiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder