Hızlı Erişim

En Ucuz Alicante Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Alicante Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Alicante Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Alicante Hakkında Genel Bilgiler

Ortaçağ döneminde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, liman ve ticaret kenti olması nedeniyle çok fazla istilaya uğramış ancak günümüze kadar kusursuz bir şekilde ulaşmayı başarmıştır. Valencia Bölgesinde konumlanmış olan şehir, ilgi çekici doğal güzellikleri ile de turistlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 1960’lı yıllardan sonra şehir inanılmaz bir gelişme kaydetmiş ve turistik çalışmaları ile de bu anlamda daha ilgi çekici bir hal almıştır. Günümüzdeki haline göz atıldığında bu konuda ne kadar başarılı olduklarını görebilmek de mümkündür.

 

Tarihi şehir meydanı ve 17. yy’dan kalma tarihi eserleri ile kültürel anlamda da beklentilerinize güçlü bir şekilde yanıt verecek olan şehir, limanları, müzeleri ve katedralleri ile de farklı taleplere yanıt oluşturmaya devam ediyor. İspanyol mutfağının zengin lezzetlerine de ev sahipliği yapan Alicante, restoran ve kafe konusunda da alternatif mekanlar ve işletmeler sunmaya devam ediyor. Tapas ve Paella, bu şehirde en çok ilgi gören ve tüketilen lezzetler arasında yer alıyor ve sizler de dilediğiniz an bu lezzetlere ulaşabiliyorsunuz.

 

El Barrio Bölgesine de göz atıldığında şehrin gece hayatının kalbinin burada attığını görebiliyoruz. Önemli barlar ve kulüplerin yer aldığı ve alkol fiyatlarının çok ucuz olduğu bu bölge, şehri ziyaret edenlerin de en uğrak adresi olmaya devam ediyor. Renkli ışıkları ile sizleri misafir etmek isteyen çok sayıda kulüp var ve bu adreslerde dilediğiniz gibi eğlenebiliyorsunuz. 

Alicante Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

25 dakikada bir sefer düzenleyen Line 150 otobüsleri, şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesidir. Ortalama yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan bu otobüsler, 22:00’a kadar hizmet veriyor. Bilet fiyatları hakkında şoför ya da yetkili personelden bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Gece yarısı ise ‘’N’’ harfi ile numaralandırılan otobüsler hizmet veriyor ve sabahın erken saatlerine kadar bu otobüsler çalışıyor.

 

Metro

Havalimanının A bölgesine hareket ederek metroya ulaşabiliyorsunuz. Yürüyerek bu yolu kat edebilir ya da havalimanı servislerinden hizmet alarak metroya ulaşabilirsiniz. 8 dakikalık ara ile seferlerine devam eden metro, şehre ulaşımın en güvenilir alternatiflerinden bir tanesidir. 3 numaralı kırmızı metro aracı ya da 5 numaralı yeşil metro aracı da sizleri istasyonlara ulaştıracaktır. 3 numaralı kırmızı metro aracı sizleri Maritim-Serreria istasyonuna ulaştıracaktır. 5 numaralı yeşil metro aracı ise Rafebunyol istasyonuna seyahat etmenizi sağlıyor.

 

Tramvay

Metro Valencia bünyesinde hizmet veren araçlar ile de şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır ancak tramvayların direkt şehir merkezine değil, aktarmalı olarak ulaşım imkanı sunduğunu belirtmek gerekiyor. Tramvay hattının büyük bir kısmı metro istasyonlarına bağlanıyor ve metro istasyonu sonrası metroları tercih ederek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Havalimanında çok sayıda taksi firması mevcuttur. Havalimanına adım attığınız anda bu araçları göreceksiniz. Şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve en konforlu alternatiflerinden bir tanesi olan taksilerin büyük bir kısmı taksimetre üzerinden hizmet veriyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında kendilerine ait ofislerde sizleri bekleyen personellerden yardım alabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Araç kiralama hizmetlerinde iki farklı alternatif mevcuttur. Şoförlü ve şoförsüz olmak üzere firmalardan hizmet alabiliyorsunuz.

 

Shuttle

Havalimanı terminal transferleri ve metro ulaşımını sağlamak adına hizmet veren servis araçları bulunuyor. Havalimanında sizleri servis araçlarına yönlendirecek çok sayıda tabela var ve bu tabelaları takip ederek servis hizmetinin sunulduğu duraklara da daha kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder