Hızlı Erişim

En Ucuz Aktav Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aktav Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aktav Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Aktau Hakkında Genel Bilgiler

Hazara’a kıyısı bulunan şehirlerden bir tanesi olan Aktau, aynı zamanda Hazar’a sınırları olan en büyük şehir olma unvanına da sahiptir. Şehrin petrol ve doğalgaz rezervleri bakımından güçlü ve zengin olması da bu şehrin Kazakistan için önemini bir hayli arttırıyor. Ekonomik anlamda güçlü bir şehir ve gelişmişlik de buna bağlı olarak her geçen gün biraz daha artıyor.

 

The Yellow Market, şehrin en hareketli bölgelerinden bir tanesidir ve bu market sayesinde çok sayıda ihtiyacınıza yanıt alabiliyorsunuz. İnsanların gün içerisinde sıkça ziyaret ettiği bu market, aynı zamanda turistler tarafından da büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Ekonomi anlamında güçlü olan şehirde yaşam standartları da oldukça yüksek! Sosyal hayat buna bağlı olarak gelişmiş durumda ve insanların mutlu, huzurlu olduğunu da görebiliyorsunuz.

 

Aktau, yaz aylarında sörf yapmak ve güneşlenmek için tercih edilebilecek en özel adreslerden bir tanesidir ve turizm cenneti olarak da lanse edilmektedir. Kadınların yaşattığı şehir olarak da bilinen Aktau, güler yüzlü halkı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Kadınlar, özellikle iş dünyasında oldukça aktif ve şehre bu ismin verilmesi de tam olarak bununla ilgilidir. Kadınlara gösterilen saygının yanı sıra onları yüceltmek adına iş dünyasının kapıları da ardına kadar açılıyor.

 

4 Haziran 1992, Aktau için önemli bir tarih ve bağımsızlık ile birlikte bu tarihte gerçekleştirilen kutlamalar da yine turistlerin ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarıyor. Güler yüzlü ve samimi insanlar ile birlikte şehrin sokaklarını gezebilir ve toplu taşıma araçları ile de şehri bütünüyle keşfedebilirsiniz. Aktau havalimanından şehir merkezine ulaşım alternatifleri ise şu şekildedir. 

Aktau Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal çıkışından hareket eden otobüslerin bilet fiyatı oldukça uygun. Günün büyük bir kısmında hizmet veriyorlar ve daha da önemlisi geniş bir güzergah alanına sahipler… 25 Tenge ödeyerek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz ve seyahat süresi ise ortalama 40 dakika olarak karşınıza çıkıyor. Otobüsler oldukça konforlu ve kalabalık değil!

 

Matruşka

Küçük bir minibüsü andıran ve otobüslere göre daha geniş bir güzergaha sahip olan matruşkalar da yine turistlerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesidir. Bilet fiyatları oldukça uygun ve matruşkaların büyük bir kısmı havalimanından geçiyor. Şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına bu araçları kullanarak da seyahat edebiliyorsunuz.

Araçların önünde bilet fiyatları ve hangi güzergaha gittiği gibi detaylar da yer alıyor. Dilerseniz şoförlerden ve duraklardaki personelden de konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanı çıkışında yer alan taksiler, 1600 Tenge ile sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Sunulan fiyatların pazarlığa açık olduğu belirtiliyor ve bu da sizlerin lehine olacaktır. Taksi firmalarını seyahat öncesi arayarak rezervasyon yaptırabilir ve fiyat konusunda da bilgi alabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakikada şehir merkezine ulaşmanız mümkündür ve yine şehrin farklı noktalarına ulaşım da taksiler ile gerçekleştirilebilir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Online rezervasyonun yanı sıra havalimanında yer alan araç kiralama ofislerini de ziyaret ederek hizmet alabiliyorsunuz. Kiralayacağınız araçlar ile birlikte şehir merkezine ulaşım süreniz de ortalama 20 dakika olarak karşınıza çıkıyor. Şoförlü araç kiralama hizmetlerinin mevcut olduğunu da belirtmek gerekiyor ve dilerseniz taleplerinizi bu yönde de iletebilirsiniz. 

Aktav Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder