Hızlı Erişim

En Ucuz Akra Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Akra Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Akra Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Akra Hakkında Genel Bilgiler

Gana’nın en önemli şehirlerinden ve aynı zamanda Başkenti olan Akra, ülkenin dünyaya açılan kapısı konumundadır ve bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Sanayi, ticaret ve aynı zamanda kültür merkezi olarak da lanse ediliyor. Şehir, turizm bakımından da oldukça ilgi çekici bir konuma sahip ve her yıl sayısız insanı misafir etmeye de devam ediyor.

 

Afrika Müzik ve sanat Akademisi, kültürel gezintilerinizde ilk adresiniz olacaktır. Bunun yanı sıra Ulusal Tiyatro Binası da yine ilginizi çekecek yapılardan bir tanesidir. Bağımsızlık Meydanı, Deniz Feneri ve daha birçok turistik noktaya sahip olan Akra, bu anlamda da kendini geliştirmeye devam ediyor. Farklı müzik türlerini sizinle buluşturan harika bir gece hayatı da yine Akra’da karşınıza çıkıyor. Gece geç saatlerde başlayan eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Alkol tüketimi oldukça yüksek ve turistlerin gelmesi ile birlikte bu tüketim daha da artıyor.

 

Etnik grupların barındığı bir huzur ortamı söz konusu ve düzenlenen festivallerde de bunu daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Yerel halkın yerel kostümleri ile daha eğlenceli hale getirdiği festivaller de Akra’nın önemli kültürel etkinlikleri olarak karşımıza çıkıyor. Akra havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıda belirtilmiştir. 

Akra Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine otobüs ile direkt ulaşım yok ancak sizi otobüs duraklarına götürecek çok sayıda ulaşım aracı var ve aktarma yaparak otobüslere ulaşmanız da mümkündür.

 

Taksi

Günün her saati hizmet alabileceğiniz taksiler, konforlu bir ulaşımı da beraberinde getiriyor. Km başına ödeyeceğiniz ücret ise 1.55 dolar olarak belirlenmiş durumda ve açılış ücretinden sonra her km başı 0.55 dolar ödüyorsunuz. Taksilerin büyük bir kısmında taksimetre uygulaması kullanılıyor ancak legal olarak hizmet vermeyen taksilerde taksimetre olmadığını belirtmek gerekiyor. Tercihlerinizi yapmadan önce fiyat konusunda bilgi almanız sizlerin lehine olacaktır. Taksiler ile şehir merkezine ulaşım ortalama 20 dakika sürüyor ve konforlu bir yolculuk sizleri bekliyor.

 

Limuzin

Havalimanında kiralayabileceğiniz limuzinler mevcut değil ancak bu hizmeti sunan özel firmalar ile iletişime geçerek limuzinlerinizi havalimanına talep edebilirsiniz. Şoförlü araçlar olarak bilinen limuzinler, fiyat olarak biraz pahalı ancak konforlu ve lüks bir ulaşım adına alternatifler arasında yerini almaya devam ediyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal 2’de yer alan araç kiralama ofislerini ziyaret ederek sizler de kiralama taleplerinizi iletebilirsiniz. Akra’da araç kiralama fiyatları oldukça uygun ve ziyaretçilerin büyük bir kısmı da bu fırsatı değerlendirmeyi tercih ediyor. Ek olarak araç kiralama firmalarına ait personeller sizleri havalimanında karşılayarak detaylı bilgi aktarımında bulunuyor.

 

Transfer

Havalimanına ait bir servis hizmeti bulunmuyor ancak Akra çok sayıda insana ev sahipliği yaptığı için turistik bir değer taşıyor ve bu yüzden otellerin büyük bir kısmı müşterilerine daha kusursuz hizmet verebilmek adına özel servis hizmeti ile karşılarına çıkıyor. Ücretler hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmamış, bu yüzden ilgili firmaları arayarak sorularınızı sorabilir ve detaylı yanıtlar alabilirsiniz. bu firmalar, otellerin yanı sıra şehir merkezi ve şehrin önemli noktalarına ulaşım fırsatı da sunuyor. Aynı hizmet hava yolu firmaları tarafından da sunulmaktadır. 

Akra Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder