Hızlı Erişim

En Ucuz Akabe Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Akabe Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Akabe Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Akabe Hakkında Genel Bilgiler

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusu nedeniyle Ürdün için çok farklı bir yere sahip olan Akabe, kumsalları ile de çok sayıda turistin ilgisini çekmeyi başarıyor. Ürün’ün ekonomi kenti olarak da bilinen Akabe, lüks otelleri ve yerleşim yerleri ile de ülkedeki diğer şehirlerden ayrılmayı başarıyor ve kendine has bir görüntü ile karşımıza çıkıyor. Akabe Mirası Müzesi, Akabe ile ilgili birçok detayı bulabileceğiniz önemli ve değerli müzelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra şehirde tüple dalış yapabileceğiniz çok sayıda doğal alan yer alıyor ve çok sayıda deniz canlısını da çıplak gözle görme fırsatını elde edebiliyorsunuz. Akabe Kalesi de yine turistler tarafından ziyaret edilen ve ilgi görülen yapılardan bir tanesidir. Bir dönem Osmanlı Devletinin elinde bulunan bu kale daha sonra Arapların yönetimine girmiştir.

 

Akabe, gece hayatı konusunda ise oldukça zayıf bir şehir ve akşam saatlerinde restoran ve barların dışında müzik yapan adresleri bulmak da mümkün değil. Kulüpler ve dans edebileceğiniz mekanlar karşınıza çıkmıyor ve bir kadının gece geç saatlerde sokakta yalnız başına dolaşması da yerli halk tarafından pek hoş karşılanmıyor. Akabe’de ziyaret edebileceğiniz oldukça lüks restoranlar bulunuyor ve Ürdün mutfağının yanı sıra dünya lezzetlerine de yer veren bu restoranlar, ziyaretçilerin akın ettiği adreslerden bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Şehir içi ulaşımda sıkıntılar yaşayabileceğiniz bir şehre adım atacaksınız. Alt yapı ne yazık ki oldukça zayıf ve toplu taşıma araçları da konforsuzdur. Akabe havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıdaki gibidir.

Akabe(Kral Hüseyin) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

Taksiler sizleri havalimanı çıkışında bekliyor olacak. Şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve en konforlu alternatiflerinden bir tanesi olan taksilerin büyük bir kısmı taksimetre kullanıyor ancak legal olarak hizmet vermeyen korsan taksilerde bu detay karşınıza çıkmıyor, bu yüzden resmi olarak hizmet veren taksileri tercih etmeniz de çok daha doğru olacaktır.

Taksilere ödeyeceğiniz tutar ortalama 15 Ürdün Dinarı’dır ve seyahat süresi ise yaklaşık olarak 15 dakikadır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Şehri kiraladığınız araçlar ile gezmek isterseniz eğer limanda ofisleri bulunan araç kiralama firmalarını ziyaret edebilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Şoförlü araç kiralama hizmeti veren firmalar da mevcut ve dilerseniz erken rezervasyon işlemi için web sitelerini kullanarak işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Otel Servisleri

Şehirde hizmet veren önemli otellerin neredeyse tamamı servis hizmeti sunuyor. Ulaşım için konforlu seçeneklerden bir tanesidir ancak fiyatları taksilerden daha pahalıdır. Havalimanında sizleri bu araçlara yönlendirecek tabelalar da yer alıyor. Dilerseniz seyahat öncesi oteller ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Shuttle

Havalimanı bünyesinde hizmet veren özel bir servis firması karşınıza çıkıyor. Fiyat ve servis saatleri konusunda net bilgiler yok ancak havalimanına ayak bastığınız anda konu hakkında bilgi alabileceğiniz yetkili personel sizlere yardımcı olacaktır. Havalimanı servisleri yalnızca şehir merkezine değil, güzergah boyunca yer alan çok sayıda önemli noktaya da ulaşım fırsatı sunuyor. Konforlu bir alternatif olması nedeniyle ziyaretçilerin büyük bir kısmı da servis hizmetlerini kullanmayı tercih ediyor. Havalimanı iletişim bilgilerini kullanarak da yine yetkili personelden konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Akabe Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder