Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Air India Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Air India Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Air India Hakkında Genel Bilgiler

 

Air India 1932 senesinde kurulmuştur. 1950 yılının başında ülkedeki havayollarının finansal anlamda zor duruma düşmelerinden dolayı hükümet hava taşımacılığını kamulaştırmıştır. Bundan dolayı 1953 senesinde Air India International olarak kurulan firma yurt dışında hizmet vermeye başlamıştır. 1962 senesinde, international sözcüğü kaldırılmış, bu tarihten sonra Limited olarak devam etmiştir. Filosunda 107 uçak olan Air India, 2014 yılında Star Alliance üyesi olmuştur. Kalitesinden dolayı her sene pek çok kişi Air India uçak bileti almaktadır.

 

Air India Check-in İşlemleri


Yolcu ve kargo taşımacılığında ülkesinin bayrak taşıyıcısı olan Air India, yolcularına webten ve mobilden check-in olanağı ve Air India uçak bileti alma imkanı sunmaktadır böylelikle Air India uçak bileti de almak kolaylaşmıştır. Check-in işlemleri için yolcularına uçuş saatinden 2 saat önceye kadar zaman tanımaktadır.

 

Bagaj Kuralları

 

Kabin Bagajı

Air India uçak bileti uçak biletinizi aldıktan sonra, Air India misafirlerine 55x40x20 cm boyutlarında 8 kg ağırlığında bir adet kabin içi bagaj hakkı vermektedir. Bunun haricinde yolcular kabin içi bagaja ek olarak bayan kol çantası, mont, palto, battaniye, kamera, küçük örtü, baston, dürbün, şemsiye ve laptop alabilmektedirler.

Teslim Edilen Bagaj

First Class uçuşlarda 40 kg, Executive Class uçuşlarda 30 kg, Ekonomi 1 sınıfı uçuşlarda 20 kg ve Ekonomi 2 sınıf uçuşlarda 15 kg limit olarak tanımlanmıştır. Normal şartlar dikkate alındığında her parça bagaj için üst limit 32 kilogramdır. Ekonomi sınıfı için bu limit 46 kg olarak belirlenmiştir. First Class ve Executive Class uçuşlarda limit 69 kg’dır. Bu limitlerin aşılması halinde parça başına 100 dolar ücret istenmektedir. Üçüncü parça bagaj içinse 200 dolar ödemek zorundasınız.

 

Sadakat Programı

Star Alliance üyelerinden olan Air India, düzenli Air India uçak bileti alan yolcularına Flying Returns programı ile çeşitli avantajlar sunmaktadır. Program sayesinde yolcular, 10.000 mil noktasını doldurduktan sonra millerini kullanabiliyor. Biriken millerinizle ile hediye ve indirimli Air India uçak bileti alabiliyorsunuz. Yolcularına 3 adet üyelik kartı sunan Air India, 3 yıl geçerli olmak koşulu ile her kart sahibine farklı avantajlar sağlamaktadır. Silver Edge Club üyelerine, özel check-in kabini, her uçuşa yüzde 10 fazladan mil, 10 kg daha fazla bagaj, 23 kg’ ya kadar ek bagaj hakkı vermektedir.

Golden Edge Club üyelerine, her uçuşa % 25 daha fazla mil, 20 kg fazla bagaj, 23 kg’ya kadar ek bagaj, seçilen havalimanlarında özel check-in kabini, bekleme salonuna giriş hakkı vermektedir. The Maharaj Club üyelerine, her uçuşa % 30 daha fazla mil, 20 kg fazla bagaj, 23 kg’a kadar ek bagaj, seçilen havalimanlarında özel check-in kabini, bekleme salonuna giriş, check-in ve bagaj bırakma önceliği vermektedir.

 

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Yolculukların daha keyifli geçmesi için Air India, tüm sınıf yolcular için uçak içinde gelişmiş bir sistemi yolcularına ulaştırmaktadır. First Class yolcular kabine girdiklerinde lüks bir yolculuk içine girmektedirler. Yan yana iki koltuktan oluşan koltuklar ile ister cam kenarı ister koridor kenarını seçebiliyorsunuz. Oldukça rahat olan koltuklara 180 derece yaslanıp, gökyüzünden aşağıya süzülme keyfini yaşayabilirsiniz. Güler yüzlü personel sizi evinizdeymiş gibi ağırlarken kabinin sadece 12 yolcu barındırması işi daha güzel hale getirmektedir.

Güler yüzün eksik kalmadığı kabin içerisinde First Class yolculara nefis tatlar sunuluyor. Yani Air India uçak bileti hakkını veriyor. Izgarada pişmiş kuzu pirzoladan Hindistan’a has bir yemek olan Shahi Kormaya kadar oldukça zengin bir mutfak sunulmaktadır.

İş amaçlı yolculuk yapanlar için Executive Class önemlidir. Rahat ve geniş olan kabindeki yumuşacık koltuklar iyi bir yolculuk geçirmeniz için tasarlanmıştır. Bunun haricinde hoş geldiniz deme amaçlı ikram edilen birbirinden nefis şaraplar yolculuğa ayrı bir hava katacaktır. Air India ücretsiz bir şekilde likör ve şarap servisi yapmaktadır. Tüm sınıf yolcular için yüzlerce film, müzik, eğlence ve show programları hizmettedir.

 

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Gerekli taşıma ve seyahat izinleri alındıktan sonra aşıların tam olduğunu gösteren belgeler ile can dostunuzla seyahat etme olanağınız bulunmaktadır. Tabi ki can dostlarınızın sıvı geçirmeyen kutular içinde olması gerekmektedir. 5 kg ve altında olmak şartı ile kabine alabildiğiniz dostlarınızı isterseniz uçağın kargo bölümüne de bırakabilmektesiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder