Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Air Canada Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Air Canada Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Air Canada Hakkında Genel Bilgiler

Trans Canada Airlines adı ile sektöre adım atan ve takvimler 1936’yı gösterdiğinde resmi hava yolu olarak kabul edilen firma, Kanada’nın ulusal hava yolu firmasıdır ve bunun yanı sıra en büyük hava yolu firması olarak da listelerde yerini alıyor. Air Canada ismini ise 1965 yılında almıştır ve ilk seferini de tarifeli bir hat üzerinden yapmıştır. Takvimler 1980’i gösterdiğinde önemli adımlar atan ve büyük yatırımlar ile daha iyi bir seviyeye ulaşan firma, 60’dan fazla varış noktası belirlemiş ve seferlerini de kusursuz bir şekilde gerçekleştirmiştir. Star Alliance üyeleri arasında yer alan Air Canada, güvenilir seyahatin yanı sıra uçak içi konfora da ekstra önem veriyor ve bu konuda da kendini geliştirmeye devam ediyor. Air Canada uçak bileti ile birlikte sizleri konforlu, güvenilir ve ekonomik bir seyahat bekliyor.

Firma, sahip olduğu filo ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor ve rakiplerini bir adım geride bırakıyor. 362 adet uçağa sahip olan firma, her geçen gün bu filoyu büyütmek için de çalışmalarına devam ediyor. Ortaklı anlaşması ile birçok önemli hava yolu firması ile de birlikte hareket ettiğini belirtmek gerekiyor. Yolcu konforu ile birlikte personel kalitesini de üst düzey seviyeye taşımayı hedefleyen firma, ekonomik bilet fiyatları ile de dikkat çekiyor. Air canada ucuz uçak bileti ile birlikte çok sayıda avantaj da firma tarafından siz değerli yolculara sunuluyor.

Check-in

Check-in işlemlerinizi kontuar ve kiosklar aracılığı ile havalimanından yapabilirsiniz ancak bunun için uçuş saatinden bir hayli erken olmak kaydı ile havalimanında bulunmanız gerekiyor. zaman kaybı yaşamak istemeyen yolcular, akıllı telefonlarını kullanarak mobil uygulama üzerinden bu işlemi yapabilir ve aynı şekilde resmi web sitesini kullanarak da check-in ekranı aracılığı ile işlemleri yapmak mümkündür. Air Canada en ucuz uçak bileti satın alma işlemleri sonrası check-in işlemlerinizi online olarak da yapabileceğiniz ekran aktif hale gelecektir.

Bagaj Hakkı

Bilet sınıfı ve seyahat edeceğiniz noktaya bağlı olarak bagaj hakkı da değişiklik gösterecektir ancak aksi bir durum olmadığı takdirde her yolcunun 23 kg ağırlığında tek bagaj hakkı vardır. El bagajı içim sınırlandırma ise 10 kg olarak belirlenmiştir. Verilen ölçüler 23x40x55 cm. El çantası ya da sırt çantası için de herhangi bir ücret ödeme durumu söz konusu değildir ancak bu çantaların da verilen ölçü ve ağırlık sınırlandırmalarına uygun olması gerekiyor.

Koltuk Seçimi

Bilet alış verişleri esnasında koltuk seçiminizi de sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Seçeneklerinizin çok daha fazla olması için online check-in ile birlikte koltuk seçimlerinizi de online olarak yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Havalimanında yapılacak koltuk seçimlerinde çok az koltuk seçeneği karşınıza çıkacağı için alternatif seçimler de pek mümkün olmayacaktır. Uçak tarafından belirlenen özel koltuklar içine ekstra ödeme yapmak durumundasınız ve özellikle ayak mesafesinin daha geniş olduğu koltuklar ve acil çıkışa yakın koltuklar da rakamsal olarak çok daha pahalıdır.

Yiyecek İçecek

Tüm uluslar arası uçuşlarda Air Canada firması yemek servisi için ekstra ödeme talep etmiyor. 90 dakikadan fazla sürecek olan uçuşlarda ücretsiz kahve servisi de yapılmaktadır. Menü, seyahat edeceğiniz noktaya ve bilet sınıfına göre değişiklik gösteriyor. Güncel mutfak bilgisine firma web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Özel bir menü talebi söz konusu ise seyahatten en az 18 saat önce gerekli bilgilendirmeyi de yapmak durumundasınız.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder