Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Air Berlin Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Air Berlin Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Air Berlin Hakkında Genel Bilgiler

1997 yılında IATA, 2001 yılında AEA üyeliğine adım atan ve Almanya’nın ikinci büyük uluslar arası havayolu firması olarak karşımıza çıkan Air Berlin, bu kıyaslamayı Avrupa üzerinde yaptığımızda yedinci sırada karşımıza çıkıyor ve her geçen gün kendini biraz daha geliştiriyor. Yaptığı anlaşmalar ve daha da önemlisi girişimci kimliği ile dikkatleri üzerine çeken Air Berlin, güvenilir yolculuğun adresi olmaya da devam ediyor. 171 ayrı noktaya sefer düzenleyen ve 150’den fazla uçak filosu ile kalabalık bir kadroya sahip olan firma, yüksek bilet fiyatlarına rağmen en çok tercih edilen hava yolu firmalarından bir tanesidir.

 

Check-in

Havalimanında bulunan kontuarlar, hareket saatinden 2 saat kadar önce aktif hale geliyor ve dilerseniz check-in işlemlerinizi havalimanından yapabiliyorsunuz. Bu süre uçuş noktasına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor bu yüzden firmaya ait web sitesinden güncel bilgilere ulaşmanız çok daha doğru olacaktır. Online olarak check-in işlemleri çok daha zahmetsiz ve biniş kartlarınızı da mesaj ya da mail olarak alabiliyorsunuz. Air Berlin uygulamasını telefonlarınıza indirerek de check-in işlemlerini yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak check-in işlemleri için çok daha avantajlı ve bu sayede koltuk tercihini de çok daha kısa sürede ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Bagaj Hakkı

Ekonomi class sınıfı için 23 kg, business class için 32 kg olarak bir sınırlandırma karşınıza çıkıyor. 0-2 yaş grubu çocuklar için ise bagaj hakkı bulunmuyor. El bagajı için belirlenen sınır ise 55x40x20 olarak karşınıza çıkıyor. Bagaj ölçüleri ya da kilo sınırlaması ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız ve ekstra bagaj hakkı için talepte bulunmak istiyorsanız bunu online olarak ya da havalimanında yapabiliyorsunuz. Ekstra bagaj için ne kadar ödeyeceğinizi de yine firmaya ait kurumsal web sitesi aracılığı ile detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Güvenlik nedeniyle getirilen bu sınırlamalar, diğer hava yolu firmaları ile kıyaslandığında Air Berlin’in daha cömert olduğunu da ortaya koyuyor.

 

Koltuk Seçimi

Seçenek sayısını arttırmak ve daha rahat bir tercih yapabilmek adına online check-in esnasında koltuk tercihlerinizi yapmanız tavsiye ediliyor. Bu seçimi havalimanında yapmaya kalktığınızda sınırlı sayıda koltuk karşınıza çıkıyor ya da sistem otomatik olarak standart bir koltuğa atama yapıyor. Air Berlin Hotline üzerinden de koltuk rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bir nevi çağrı merkezi hizmeti olarak karşınıza çıkıyor ve hızlı bir süreç sunuyor. Kısa ve orta mesafeli uçuşlarda 11.99 Euro gibi ekstra bir ücret karşınıza çıkıyor. Uzun mesafe durumunda ise bu ücret 16.99 Euro olarak belirlenmiştir. Acil çıkış noktasına yakın koltuklar engelli vatandaşlarımıza, bebekli ve hamile annelere rezerve edilemiyor ve bunun da güvenlik gerekçesi ile olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Yiyecek ve İçecek

Sıcak-soğuk içecek ve aperatif gıdaların servisi ücretsizdir. Uçuş öncesi sizler de firmaya ait web sitesini ziyaret ederek kendinize özel bir menü seçimi yapabiliyorsunuz. Dergi, gazete ve elektronik desteği mevcut ve yine bu detayların da ücretsiz olduğunu belirtmek gerekiyor. Ekstra talepleriniz olduğu takdirde uçuştan 1 gün önce firmaya ulaşarak taleplerinizi iletmeniz de menülerinizin hazırlanması için yeterli olacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder