Hızlı Erişim

En Ucuz Ağrı Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ağrı Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ağrı Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ağrı Şehri Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin, Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve adını sınırları içerisinde yer alan Ağrı Dağı’ndan alan Ağrı, Orta Asya’dan Anadolu’ya geçiş yapan kavimlerin önemli geçiş noktası olmuştur. Bu özelliğinden dolayı birçok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmıştır. Tarihsel süreçte Karakilise, Ararat, Karaköse gibi birçok isimle anılmış olan Ağrı, 1921 yılında Sovyetler Birliği ile yapılan anlaşmayla Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine dahil edilmiştir.


Bünyesinde onlarca tarihi yapı ve güzelliği barındıran Ağrı, aynı zamanda dağcılık doğa yürüyüşlerine uygun coğrafi yapısı ve kayak yapmaya uygun parkurlarıyla bölgenin önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Deniz seviyesinden 1640 metre yüksekte olan Ağrı, Anadolu’nun İran bağlantısını sağlayan güzergâh üzerinde olmasından dolayı transit taşımacılık ve nakliyecilik açısında önemli bir merkezdir. Ağrı Dağı Efsanesi’ne sahip olan Ağrı’da; 1754 senesinde tamamlanan ve dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen sarayı olan İshak Paşa Sarayı, Urartu dönemine ait olduğu düşünülen ve Doğubeyazıt’ın 5 kilometre doğusunda bulunan Urartu Kalesi,  Nuh’un gemisinin karaya oturduğu denilen ve Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, içerisinde gizemli tapınak ve ibadethanelerin izleri görülen Meya Mağarası görülmeye değer yalnızca birkaç tarihi kalıntı ve mekandır.     

Ağrı şehir merkezine yaklaşık 8.5 kilometre uzaklıkta bulunan ve 1997 yılında hizmete açılan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nında yalnızca iç hat seferleri yapılmaktadır. 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanından Ulaşım

Otobüs

Ağrı Belediyesi bünyesinde hizmet veren belediye ve özel halk otobüsleriyle Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nı ulaşım sağlayabilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket ederek Yeni Van Caddesi – Atatürk Orman Fidanlığı – Ağrı / Bitlis Yolu – Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı güzergâhını izleyerek Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım sağlayan otobüsler, hava ve trafik durumuna da bağlı olarak ortalama 20 dakika içerisinde Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşmaktadır. Ağrı’da, belediye ve özel halk otobüslerinde ulaşım Akıllı Bilet ile sağlanmakadır. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım sağlayan otobüslerin ulaşım ücreti; tam 3 TL, indirimli 1,5 TL’dir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na giden otobüsler uçak kalkış saatinden 1 saat 5 dakika önce Cumhuriyet Meydan’ındaki Migros önünden kalkış yapmaktadır. Ağrı şehir merkezi ile Ağrı Ahmed-i Havalimanı arasında ulaşım sağlayan Ağrı Belediyesi otobüsleri uçak geliş ve gidiş saatlerine göre hizmet vermektedir.    
Ayrıca Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım sağlamak için şehirdeki yerel turizm firmalarının servisleri de kullanılabilir.

Taksi

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Şehir merkezin taksiye bindiğinizde; Cumhuriyet Meydanı’ndan  Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na  20 - 25 TL ücretle ortalama 15 – 20 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)
Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Ağrı’da bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Ağrı uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder