Hızlı Erişim

En Ucuz Agadir Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Agadir Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Agadir Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Agadir Hakkında Genel Bilgiler

Ticaretin ve turizmin merkezi olarak da bilinen Agadir, Fas için çok daha özel ve önemli bir yere sahiptir. Liman kenti olması, şehrin gelişimindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. 1960 yılında meydana gelen büyük deprem nedeniyle şehir bir hayli zarar görmüş ancak toparlanması da uzun sürmemiştir. Kendine has mimarisi ile göz alıcı bir tavra sahip olan Agadir, Fas’ın diğer şehirlerine göre daha gelişmiş ve daha modern bir görüntü çiziyor.

 

Halkın geçim kaynağı balıkçılıktır. Deniz ürünleri konusunda oldukça verimli sulara sahip olan Agadir, yılın 300 günü sıcak bir iklime sahip olması nedeniyle turizmin de en canlı olduğu noktalardan bir tanesidir. Halkın büyük bir kısmı geçimini rehberlik yaparak da sağlamaktadır. 1541 yılında inşa edilen Kasbah, şehrin ziyaret edilmesi gerekilen önemli noktalarından bir tanesidir. Bunun yanı sıra şehirde Marina’da yine insan nüfusunun en yoğun olduğu bölgelerden biri olarak karşımıza çıkıyor ve çok sayıda turiste de ev sahipliği yapıyor.

 

Şehir, alkole çok fazla ilgi göstermiyor ve gece hayatının da bu anlamda bir hayli zayıf olduğunu belirtmek gerekiyor. Büyük ve lüks otellerin barları, eğlenmek isteyen turistlerin tercih ettiği adreslerden bazılarıdır. Taksi ve otobüsler, şehir içi ulaşımda en çok kullanılan araçlardan bazılarıdır. Yoğun bir trafik olmamakla beraber, şehri yürüyerek gezmek de mümkündür. Turistler için bu alternatif çok daha eğlenceli olacaktır. Agadir havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıdaki gibidir.

Agadir (Al Massira) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Gelen yolcu bölümünün biraz ilerisinde yer alan otobüs duraklarına ulaşmanız çok uzun sürmeyecektir. Bu duraklardan hareket eden 22 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor ancak bu otobüs sizleri direkt olarak şehir merkezine ulaştırmıyor. Aktarma yapmak zorundasınız ve bu otobüs ile birlikte İnezgane’ye gitmeniz gerekiyor. Buradan 20, 24 ya da 28 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkündür. 22 numaralı otobüs için tek yön bilet fiyatı 4 Fas Dirhemi olarak belirlenmiştir. Aktarma için kullanacağınız otobüslere tek yön için ödeyeceğiniz bilet fiyatı ise 3 Fas Dirhemi olarak belirlenmiştir.

 

Taksi

Havalimanındaki taksilerin büyük bir kısmı resmi olarak hizmet veren legal firmalara ait taksilerdir. Taksi ile şehir merkezine yaklaşık olarak 40 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Güvenli ve daha konforlu olması nedeniyle birçok ziyaretçi tarafından tercih ediliyor. Ödemeniz gereken ücret ise ortalama 200 Fas dirhemi olarak karşınıza çıkacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Havalimanında kendilerine ait ofisleri bulunan araç kiralama firmaları, bu ofislerde sizleri misafir etmek için can atıyor. Firmaların web sitelerini kullanarak online rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi havalimanına ulaştığınızda bu ofisleri ziyaret ederek de araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz. Rezervasyon işlemleri her zaman çok daha avantajlı ve limana adım attığınızda aracınızın hazır olması da büyük bir lüks olacaktır.

 

Transfer Aracı/Shuttle

Gelişmiş bir havalimanına sahip olmayan şehirde servis hizmeti bulunmuyor. Havalimanı bünyesinde hizmet veren bir servis firması yok ancak oteller ve seyahat firmaları, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına böyle bir çalışma düzenliyor. Firmaları arayarak konu ile ilgili bilgi alabilir ve servis hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Şehir merkezi, şehrin önemli noktaları ve oteller olmak üzere çok sayıda güzergaha ulaşım hizmeti sunuyorlar. 

Agadir Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder