Hızlı Erişim

En Ucuz Addis Ababa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Addis Ababa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Addis Ababa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Addis Ababa Hakkında Genel Bilgiler

Etiyopya’nın Başkenti olan Addis Ababa, çok sayıda farklı kültür ve dine de ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel zenginliğini koruyan ve farklı milletlerden insanları da misafir eden Addis Ababa, en yüksek başkentler sıralamasında da üst sıralardaki yerini koruyor.  Çok sayıda farklı alanlarda ülkenin merkezi olarak anılan şehir, turistik açıdan da önemli bir yere sahiptir.

 

Alış veriş merkezleri, müzeleri, doğal paktları ve tarihi zenginliği ile her yıl binlerce insanın konuk olduğu bu güzel şehir, kendine has mutfak kültürü ile de farklı bir konuma sahiptir.  Et yemeklerinin ağırlıklı olduğu bir mutfak söz konusudur. Hint ve Asya mutfaklarının sunulduğu lüks restoranlar da şehrin dikkat çekici mekanları arasında yer alıyor. Injera adı verilen geleneksel lezzet, özellikle şehri ziyaret eden turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Sunumu ve özel soslar ile servis edilmesi bu lezzeti çok daha farklı bir hale getiriyor.

 

Şehri ziyaret ettiğinizde özellikle alış veriş için Merkato’ya uğramanız gerekiyor. Alış veriş merkezlerinin bulunduğu büyük bir bölge ve bunun yanı sıra sokak satıcıları da yine bu bölgede tezgah açmaya devam ediyor. Addis Ababa’yı temsil eden çok özel hediyelik eşyaların bulunduğu pazarlar da yine bu bölgede kuruluyor. Addis Ababa, gece hayatı konusunda ne yazık ki çok zengin ve güçlü bir kültüre sahip değildir. Genellikle lüks ve büyük otellerin barları ve kulüpleri tercih ediliyor ve eğlence yalnızca bu adreslerde karşınıza çıkıyor.

 

Şehirde ulaşım gelişmiş değil ve yetersiz alt yapı nedeniyle şehri gezmek zaman zaman sıkıntılı olabiliyor. Toplu taşıma araçları ucuz olduğu için gün içerisinde çok kalabalık bir hal alıyor ve konfordan bahsetmek de pek mümkün değildir. Addis Ababa havalimanında n şehre ulaşmak ise oldukça kolay ve karşınıza farklı alternatifler çıkacaktır. 

Addis Ababa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Minibüs/Otobüs

Terminalin hemen karşısında yer alan üst geçitte bir minibüs durağı var. Bole Dild minibüs durağı olarak bilinen bu duraktan şehir merkezine kalkan minibüsler mevcuttur. Ücret sabit olmasına rağmen şehri ziyaret eden turistlerden çok daha yüksek rakamlar alınıyor ve araçların pek güvenli olmadığı belirtiliyor. Günün erken saatlerinde başlayan seferler, akşam saatlerine kadar devam ediyor. Addis Ababa şehir merkezine ulaşımın en ucuz yolu olarak bilinir ancak bu turistler için geçerli değildir. Şehir merkezinin yanı sıra güzergah dahilinde farklı noktalara da ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Gelen yolcu bölümünde bir taksi masası sizleri bekliyor olacaktır. Bu noktayı ziyaret ederek taksi tercihlerinizi yapabilirsiniz. Şehir merkezi ve önemli noktalara ulaşımda çok fazla tercih edilen taksi alternatifi için net bir ücret belirtilmemiş ancak pazarlık yaparak oldukça uygun fiyatlar eşliğinde şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Legal oarak hizmet veren taksiler ise sarı taksilerdir.

 

Diğer alternatifler

Transfer

Havalimanı için hizmet veren bir servis anlayışı mevcut değil ancak otel ve havalimanı firmalarının sunduğu özel servis hizmetlerini kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz firmanın böyle bir ayrıcalığı varsa, ilgili firmadan bilgi almanız daha doğru olacaktır.

 

Araç Kiralama

Seyahat acentaları ve tur şirketlerini ziyaret ederek sizler de havalimanında araç kiralayabilirsiniz. Vakit kaybı yaşamamak adına online rezervasyon ayrıcalığını da kullanabilir ve araçlarınıza daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Addis Ababa Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder