Hızlı Erişim

En Ucuz Adana Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Adana Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Adana Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Adana Hakkında

 

Toros Dağları’nın güneyinde yer alan ve ülkemizin en büyük beşinci şehir olan Adana, Seyhan Nehri’nin her iki yakası üzerine kurulmuştur. Ülkemizin önde gelen ticaret ve kültür merkezlerinden biri hâline gelmiş olan Adana, aynı zamanda Ortadoğu ile ülkemiz arasındaki önemli ulaşım noktalarından biridir. Coğrafi yapısından dolayı dağlık ve ovalık kesimlerinde iklim farklılıkları gözlemlenmektedir.

Anadolu coğrafyasının önemli tarihi yerleşimlerinden biri olan Adana ülkemizin cazip seyahat rotalarından biridir. Binlerce yıllık tarihi kalıntılara ve antik kentlere ev sahipliği yapmaktadır. 1659 yılında Hüseyin Paşa tarafından yaptırılmış olan Kurtkulağı Kervansarayı, 1352 yılında kurulan ve bugün müze olarak kullanılan Ramazanoğlu Konağı, M.S. 527-565 yılları arasında inşa edilmiş olan Taşköprü, 1541 yılında inşa edilmiş olan çinileriyle ünlü Ulu Camii ve saat kulesi, Hasan Ağa Camii, Aslantaş Milli Parkı, Tuz Hanı ve Çarşı Hamamı  görülmeye değer tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Ayrıca Kozan’da bulunan Roma dönemi Anavarza Antik Kenti, Ceyhan Nehri kıyısına konumlanmış Neolitik Çağ’a dayanmakta olan Misis Antik Kenti, Tufanbeyli’de bulunan Şar Antik Kenti de mutlaka görmeniz gereken tarihi mekanlar arasında yer almaktadır. Şehirde ziyaret edebileceğiniz müzeler ise Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi, Etnografya Müzesi ve Misis Mozaik Müzesi'dir. Hemen en uygun Adana uçak biletini web sitemizden satın alarak bu tarih kokan şehre seyatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yalnızca tarihi zenginliklere değil Türk ve dünya mutfağında önemli bir yeri olan mutfak kültürüne de sahiptir Adana. Adana mutfağına özgü olan, kebap, çiğ köfte, şırdan, aşlama, bici bici, mahluta, karsambaç ve şalgam suyu tadılmaya değer gıdalar arasında yer almaktadır. Ayrıca Adana Kebabı hakkında bilmeniz gereken bilgiler mevcuttur. Adana kebabının çıkışıyla ilgili efsaneler mevcuttur. Bunlardan en ilgi çekici olanı; Çukurova bölgesinde Kizzuvatna isimli Hitit egemenliğindeki bir krallıkta yapıldığı ve 4 bin yıllık bir geçmişi olduğudur. Kent içinde en iyi kebap yapan yerler; Koço, Eyvan, Kolcuoğlu, Hasan Usta, Kebapçı Mesut, Kebapçı Adil, Eco’nun Yeri, Yüzevler, Onbaşılar. Hemen en uygun Adana uçak biletini web sitemizden satın alarak bu eşsiz lezzetleri yerinde tadma fırsatı bulabilirsiniz.

 

Adana’da Yapmanız Gerekenler

 

Adana seyahatiniz esnasında mutlaka yapanız gereken şeylerinden başında kuşkusuz Adana’ya özgü lezzetleri tadmak olakacaktır. Binlerce yıllık uygarlıklara ait tarihi mekanları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Evinize dönmeden önce mutlaka Bakırcılar Çarşısına uğramalı ve el yapımı ürünler satın almalısınız.

 

Adanaya Ne Zaman Gidilir?

 

Adana şehri Akdeniz iklimi özelliklerini taşımaktadır. Kış Aylarında hava sıcaklığı ortalama olarak 5 - 10 derece civarındadır. Yaz aylarında sıcaklık 30-35 derece arasındadır ve kurak geçmektedir. En yüksek sıcaklık Ağustos ayında gözlemlenmektedir ve 40 dereceye kadar ulaşabilmektedir.

Adana şehrinin en güzel dönemi nisan ayıdır. Portakal ağaçları o dönemde çiçek açmaya başlamaktadır. Nisan ayında düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali Adana’ya gitmeniz için önemli nedenler arasında yer almaktadır. Ayrıca Eylül ayında düzenlenen Altın Koza Film Festivali de şehrin önemli etkinlikleri arasındadır. En uygun Adana uçak bileti fiyatlarını ucakbileti.com üzerinden listeleyebilir ve Adana seyatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adana Havaalanı

 

Adana’nın tek havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehrin merkezine 4 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunmaktadır.Yalnızca Adana değil çevresindeki Mersin ve Osmaniye gibi yerleşim merkezlerinin de kullandığı bir havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, 1937 yılında inşa edilmiştir ve bugün Türkiye’de yolcu trafiği açısından 6. sırada yer alan bir havalimanı olmak özelliğini taşımaktadır.

 

Adana Uçak Bileti Fiyatları

 

Adana uçak bileti satın almak için satış noktalarına ya da acentelere gitmeden ucakbileti.com üzerinden hızlı ve kolay şekilde tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. En uygun Adana uçak bileti fiyatlarını Ucakbileti.com adresinde görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile yalnızca bir kaç adımda en uygun Adana uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ucakbileti.com kampanyalarını, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını takip ederek en ucuz Adana uçak biletini satın alabilirsiniz. Hemen sayfamızın üst kısmında bulunan arama motorunda gideceğiniz şehir kısmını Adana olarak belirleyin ve yalnızca birkaç saniye içinde tüm havayollarına ait Adana uçak biletlerini listeleyin.

Hemen hemen tüm hava yolu şirketleri Adana uçak bileti hizmeti vermektedir. THY, AnadoluJet, AtlasGlobal, Pegasus, OnurAir, ve SunExpress ve bir çok hava yolu şirketi ile Adana uçak bileti satın alabilirsiniz. Adana’ya uçuş yapan tüm hava yolu şirketlerini ucakbileti.com üzerinde listeleyebilirsiniz.

 

En Uygun Adana Uçak Biletini Nasıl Satın Alabilirim?

 

En uygun Adana uçak biletini satın almak için dikkat etmeniz gereken en önemli husus, satın alma işleminizi en az 7 gün önce yapmanızdır. Uçak biletinizi ne kadar erken satın alırsanız o kadar az ödeme yapacağınızı asla unutmamalısınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise, Adana uçak bileti satın aldığınız tarihin hafta sonu tatili veya bayram tatili gibi özel günlere denk gelmemesidir. Bu gibi özel günlerde uçak biletlerinin artış gösterdiğini unutmamanız gerekmektedir. En uygun Adana uçak bileti satın almak için ucakbileti.com'u ziyaret etmeniz yeterlidir.

Adana Havalimanından Ulaşım

Otobüs

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 159 ve 135 numaralı belediye otobüslerini kullanarak havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamak için 159 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Her 45 dakikada bir kalkan 159 numaralı belediye otobüsleri; Seyhan Uygulama ve Araştırma Hastanesi – Süleyman Demirel Bulvarı – Türkmenbaşı Bulvarı – Mavi Bulvar – H. Ömer Sabancı Caddesi – Baraj Caddesi – Mustafa Kemal Paşa Bulvarı – Bakımyurdu  Caddesi – Barış Bulvarı – Adana Şakirpaşa Havalimanı güzergâhını izleyerek yaklaşık 1 saat gibi bir sürede havalimanına ulaşmaktadır.

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın dışındaki duraklardan kalkan 135 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Her 1 saatte bir kalkan 135 numaralı belediye otobüsleri; Adana Şakirpaşa Havalimanı – Bakımyurdu Caddesi – Sefa Özler Caddesi – 5 Ocak Meydanı – Çakmak Caddesi – Atatürk Caddesi – Cevat Yurdakul Caddesi – Dr. Mithat Özsan Bulvarı güzergâhını izleyerek Adana Balcalı’ya ulaşmaktadır. Şehir merkezinde inmek için Atatürk Parkı yakınlarındaki ya da Atatürk Caddesi üzerindeki duraklarda inmeniz gerekmektedir. 159 ve 135 numaralı belediye otobüslerinin Adana Kent Kart ile ulaşım ücreti; öğrenci 1.20 TL, tam 2.00 TL’dir. Adana Kent Kart’ı havalimanındaki büfelerden boş kart ücreti olan 10 TL karşılığı edinebilirsiniz. Kartınıza bakiye yüklemeyi de ihtmal etmeyiniz.

 


Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için diğer alternatif seçenek ise dolmuşlardır. Şehir merkezinden hareket eden Şakirpaşa dolmuşlarına öğrenci 1.75 TL/tam 2.25 TL ödeyerek Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşmak için ise havalimanı dışındaki dolmuş duraklarından hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz.    

Taksi

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Seyhan Atatürk Parkı’ndan  Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 15-20 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Tarihi Küçük Saat’ten Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 10-15 TL ücretle ortalama 10 saat içerisinde, Çukurova Üniversitesi’nden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 40-45 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)
 

Diğer Alternatifler


Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Adana’da bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Adana uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder