En Ucuz Adana Varışlı Uçak Biletleri

 • SunExpress
  Antalya - Adana
  8.02.2018
  27 TL
 • SunExpress
  İzmir - Adana
  13.02.2018
  37 TL
 • Pegasus
  Ankara - Adana
  25.01.2018
  39 TL
 • AnadoluJet
  İstanbul - Adana
  20.02.2018
  49 TL
 • Pegasus
  Bodrum - Adana
  27.02.2018
  79 TL
 • AnadoluJet
  Diyarbakır - Adana
  6.03.2018
  81 TL
 • AnadoluJet
  Trabzon - Adana
  13.03.2018
  81 TL
 • Pegasus
  Van - Adana
  27.02.2018
  104 TL

En Ucuz Adana Kalkışlı Uçak Biletleri

 • SunExpress
  Adana - Antalya
  19.02.2018
  27 TL
 • SunExpress
  Adana - İzmir
  27.02.2018
  37 TL
 • Pegasus
  Adana - Ankara
  17.01.2018
  39 TL
 • AnadoluJet
  Adana - İstanbul
  21.02.2018
  49 TL
 • Pegasus
  Adana - Bodrum
  15.02.2018
  79 TL
 • AnadoluJet
  Adana - Dalaman
  22.02.2018
  81 TL
 • AnadoluJet
  Adana - Trabzon
  1.03.2018
  81 TL
 • Pegasus
  Adana - Van
  15.02.2018
  104 TL

En Ucuz Adana Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Adana - Londra
  22.02.2018
  300 TL
 • Pegasus
  Adana - Kiev
  26.02.2018
  319 TL
 • Pegasus
  Adana - Berlin
  3.03.2018
  322 TL
 • SunExpress
  Adana - Düsseldorf
  11.02.2018
  342 TL
 • SunExpress
  Adana - Amsterdam
  27.02.2018
  342 TL
 • Pegasus
  Adana - Paris
  19.02.2018
  344 TL
 • Qatar Airways
  Adana - Bangkok
  30.01.2018
  1347 TL
 • THY
  Adana - New York
  13.02.2018
  1984 TL

Adana Şehri Hakkında Bilgi

Toros Dağları’nın güneyinde yer alan ve ülkemizin en büyük beşinci şehir olan Adana, Seyhan Nehri’nin her iki yakası üzerine kurulmuştur. Ülkemizin önde gelen ticaret ve kültür merkezlerinden biri hâline gelmiş olan Adana, aynı zamanda Ortadoğu ile ülkemiz arasındaki önemli ulaşım noktalarından biridir. Coğrafi yapısından dolayı dağlık ve ovalık kesimlerinde iklim farklılıkları gözlemlenmektedir.

 

Anadolu coğrafyasının önemli tarihi yerleşimlerinden biri de olan Adana’da; 1659 yılında Hüseyin Paşa tarafından yaptırılmış olan Kurtkulağı Kervansarayı, 1352 yılında kurulan ve bugün müze olarak kullanılan Ramazanoğlu Konağı, M.S. 527-565 yılları arasında inşa edilmiş olan Taşköprü, 1541 yılında inşa edilmiş olan Ulu Camii görülmeye değer tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Yalnızca tarihi zenginliklere değil Türk ve dünya mutfağında önemli bir yeri olan mutfak kültürüne de sahiptir Adana. Adana mutfağına özgü olan kebap, çiğ köfte, şırdan, aşlama, bici bici, mahluta, karsambaç ve şalgam suyu tadılmaya değer gıdalar arasında yer almaktadır.

 

Adana temmuz aylarında 45 derece sıcaklıkları görebilmektedir. Bu sebepten dolayı Adana'ya nisan ve mayıs aylarında gitmenizi önermekteyiz. Bu tarihlerde düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali Adana'ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken aktivitelerden biridir. Ucakbileti.com'dan en uygun Adana uçak biletini satın alabilir ve eşsiz lezzetleriyle ünlü bu tarihi şehri görebilirsiniz.

 

Adana'nın Tadmanız Gereken Yöresel Lezzetleri

Adana Kebabı

Adana kentinin en bilinen lezzeti kuşkusuz Adana Kebabıdır. Erkek kuzunun kaburga ve but kısmının zırhla kıyılması en olmazsa olmazıdır. Adana kebabının çıkışıyla ilgili efsaneler mevcuttur. Bunlardan en ilgi çekici olanı; Çukurova bölgesinde Kizzuvatna isimli Hitit egemenliğindeki bir krallıkta yapıldığı ve 4 bin yıllık bir geçmişi olduğudur. Kent içinde en iyi kebap yapan yerler; Koço, Eyvan, Kolcuoğlu, Hasan Usta, Kebapçı Mesut, Kebapçı Adil, Eco’nun Yeri, Yüzevler, Onbaşılar.

 

Şalgam Suyu

İştah açmak ve sindirimi kolaylaştırmak, kilo almak için içilen Şalgam, Adana'da su gibi tüketilmektedir. Şehrin en eski markaları; "içenbilir Hacının Şalgamı" ve "Meşhur Kuruköprü Şalgamcısı Ali Göde" dir.

 

Bici Bici

Son yıllarda restoranlarda da satılmaya başlanan Bici Bici, rendelenmiş buz, pişmiş nişasta pudra şekeri, gül suyu, kırmızı gıda boyası ve şerbetten yapılan bir sokak tatlısıdır. Adana'nın 40 dereceyi aşkın sıcak havalarında çok rağbet görmektedir. 

 

Karakuş

Üç farlı yörenin unuyla açılan ince baklava hamurunun içine boz iç Antep fıstığı konup, yağda kızartılıp, soğuk şerbetin içine atılarak yapılan bu tatlı için Seyhan’daki Gönül Kardeşleri tavsiye ediyoruz.

 

Şırdan

Tamamen Adana'ya özgü bir lezzettir. Sakatat sevenler tarafından tercih edilmektedir. Koyunun 4 midesinden biri olan Şırdan, içine baharatlı pirinç doldurulup dikildikten sonra pişirilmektedir. Asıl adı Şırdan dolmasıdır. 

 

Adana'da Görülmesi Gereken Yerler

Taşköprü

Adana'nın simgesi haline gelmiş köprü Roma döneminden kalmıştır ve 310 metre uzunluğundadır. Roma imparatoru Hadrian tarafından yapılmıştır. Seyhan ve Yüreğir'i birleştirmektedir. Dünyanın hala kullanılan en eski köprüsü ünvanına sahiptir. 

 

Varda Köprüsü

Alman köprüsü olarak da anılan köprü Karaisalı ilçesinde bulunmaktadır. 1900'lü yıllarında başında Almanlar tarafından inşa edilmiştir. 200 metre uzunluğunda ve 99 metre yüksekliğindedir. Köprü, tarihi İpek yolunun yerini alan Berlin-Bağdat-Hicaz demiryolu hattının bir parçasıdır. 127 yıllık tarihi köprü, James Bond serisinin son filmi olan Skyfall'da Daniel Craig'in düştüğü sahneyle daha da ünlenmiş ve her yıl çok sayıda yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. 

 

Kazancılar Çarşısı

Kalaycı, bakırcı, bileyici, tenekeci, yemci, terzi gibi pek çok zanaatkarın faliyet gösterdiği tarihi bir çarşıdır. Eski Adana olarak da adlandırılmaktadır. Akşam dükkanlar kapandıktan sonra masalar kurulmakta ve kebapçılardan iştah açılan kokular yayılmaya başlar.

 

Aladağlar Milli Parkı

Torosların en yüksek zirvelerine sahip Aladağlar Milli parkı birçok yabani hayvana ev sahipliği yapmaktadır. 3500 metre yüksekliğe ulaşmaktadır. Doğa yürüyüşleri, dağcılık, tırmanma doğrultuları, kamping ve olta balıkçılığı için mükemmel bir coğrafya sunmaktadır. 

 

Misis Mozaik Müzezi

Misis antik kentinde 4. yüzyıl sonlarına ait bir tapınağın zemin mozaiklerinin sergilendiği bir müzedir. Yüreğir ilçesinde bulunmaktadır. Adana'ya 24 km uzaklıktadır. 

 

Adana'da Alışveriş

Şalgam suyu, portakal reçeli ve çifte kavrulmuş Gar Kahvesini hediyelik olarak satın alabilirsiniz. 

 

Adana Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Adana uçak bileti fiyatlarını Ucakbileti.com adresinde görüntüleyebilir ve kredi kartınız ile yalnızca bir kaç adımda en uygun Adana uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ucakbileti.com kampanyalarını, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını takip ederek en ucuz Adana uçak biletini satın alabilirsiniz. Hemen sayfamızın üst kısmında bulunan arama motorunda gideceğiniz şehir kısmını Adana olarak belirleyin ve yalnızca birkaç saniye içinde tüm havayollarına ait Adana uçak biletlerini listeleyin.

 

En uygun Adana uçak biletini satın almak için dikkat etmeniz gereken en önemli husus, satın alma işleminizi en az 7 gün önce yapmanızdır. Uçak biletinizi ne kadar erken satın alırsanız o kadar az ödeme yapacağınızı asla unutmamalısınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise, Adana uçak bileti satın aldığınız tarihin hafta sonu tatili veya bayram tatili gibi özel günlere denk gelmemesidir. Bu gibi özel günlerde uçak biletlerinin artış gösterdiğini unutmamanız gerekmektedir. En uygun Adana uçak bileti satın almak için ucakbileti.com'u ziyaret etmeniz yeterlidir.

 

Adana’nın tek havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehrin merkezine 4 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunmaktadır.Yalnızca Adana değil çevresindeki Mersin ve Osmaniye gibi yerleşim merkezlerinin de kullandığı bir havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, 1937 yılında inşa edilmiştir ve bugün Türkiye’de yolcu trafiği açısından 6. sırada yer alan bir havalimanı olmak özelliğini taşımaktadır.

Adana Havalimanından Ulaşım

Otobüs

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 159 ve 135 numaralı belediye otobüslerini kullanarak havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamak için 159 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Her 45 dakikada bir kalkan 159 numaralı belediye otobüsleri; Seyhan Uygulama ve Araştırma Hastanesi – Süleyman Demirel Bulvarı – Türkmenbaşı Bulvarı – Mavi Bulvar – H. Ömer Sabancı Caddesi – Baraj Caddesi – Mustafa Kemal Paşa Bulvarı – Bakımyurdu  Caddesi – Barış Bulvarı – Adana Şakirpaşa Havalimanı güzergâhını izleyerek yaklaşık 1 saat gibi bir sürede havalimanına ulaşmaktadır.

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın dışındaki duraklardan kalkan 135 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Her 1 saatte bir kalkan 135 numaralı belediye otobüsleri; Adana Şakirpaşa Havalimanı – Bakımyurdu Caddesi – Sefa Özler Caddesi – 5 Ocak Meydanı – Çakmak Caddesi – Atatürk Caddesi – Cevat Yurdakul Caddesi – Dr. Mithat Özsan Bulvarı güzergâhını izleyerek Adana Balcalı’ya ulaşmaktadır. Şehir merkezinde inmek için Atatürk Parkı yakınlarındaki ya da Atatürk Caddesi üzerindeki duraklarda inmeniz gerekmektedir. 159 ve 135 numaralı belediye otobüslerinin Adana Kent Kart ile ulaşım ücreti; öğrenci 1.20 TL, tam 2.00 TL’dir. Adana Kent Kart’ı havalimanındaki büfelerden boş kart ücreti olan 10 TL karşılığı edinebilirsiniz. Kartınıza bakiye yüklemeyi de ihtmal etmeyiniz.

 


Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için diğer alternatif seçenek ise dolmuşlardır. Şehir merkezinden hareket eden Şakirpaşa dolmuşlarına öğrenci 1.75 TL/tam 2.25 TL ödeyerek Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşmak için ise havalimanı dışındaki dolmuş duraklarından hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz.    

Taksi

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Seyhan Atatürk Parkı’ndan  Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 15-20 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Tarihi Küçük Saat’ten Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 10-15 TL ücretle ortalama 10 saat içerisinde, Çukurova Üniversitesi’nden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 40-45 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)
 

Diğer Alternatifler


Ayrıca, tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, Adana’da bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz. En uygun Adana uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder