Hızlı Erişim

En Ucuz Abuja Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Abuja Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Abuja Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Abuja Hakkında Genel Bilgiler

Nijerya’nın Başkenti olmasının yanı sıra en önemli şehirlerinden bir tanesidir ve aynı zamanda memurlar şehri olarak da bilinmektedir. 30 yıllık sürece bakıldığında muazzam bir gelişme kaydeden şehir, ekonomik anlamda da her geçen gün biraz daha güçlü hale geliyor. Yeni kurulan şehirlerden bir tanesi olması da bu şehre olan ilgiyi arttırıyor. Henüz yeni Başkent olmuştur ve kısa sürede büyük bir gelişme kaydederek ülke için de özel bir yere sahip olmayı başarmıştır. 1991 yılına kadar Nijerya’ya başkentlik yapan Lagos, 1991 ile birlikte bu unvanı Abuja’ya devretmiştir.

 

Modern dini mimarileri ve iş hanları ile merkez bölgede farklı bir görüntüye sahip olan Abuja, diğer şehirlere göre bir adım öndedir. Kenar mahallelere bakıldığında ise varoşların ilginç yaşantısını görebiliyorsunuz ancak şehir merkezinde çok üst düzey bir yaşantı ve sosyal hayat mevcuttur. Şehirde yaz ayları oldukça kurak ve sıcak geçiyor bu yüzden ziyaretçilerin büyük bir kısmı ekim ve Kasım aylarında şehri ziyaret etmeyi tercih ediyor.

 

Memur kenti olan Abuja’da gece hayatı oldukça hareketli ancak rakamlar dudak uçuklatacak türden. Alkol fiyatları çok yüksek ve Hilton gibi lüks otellerin gece kulüplerinde bu rakamlar daha da yüksek olabiliyor. Bira fiyatları 10 dolardan başlıyor ve kulüplerde bu rakam çok daha fazladır. Her tür müziğe yer veren eğlence mekanları mevcut ve eğlence hayatı daha çok merkez bölgede aktif.

 

Abuja’da şehir içi ulaşım bir hayli sıkıntılı ve çok fazla alternatif ulaşım ağı bulunmuyor. Otobüsler konforlu değil ve daha da kötüsü oldukça kalabalıktır. Abuja havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım alternatifleri ise şu şekildedir.

Abuja Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehre 20 km mesafede yer alan Abuja Havalimanı, şehrin batısında bulunuyor.

 

Otobüs

Havalimanına yakın bir noktadan hareket eden otobüslerin sefer saati oldukça esnek. 20 dakikada bir hareket eden otobüsler, şehir merkezine ulaşımı 40 dakika gibi bir sürede gerçekleştiriyor. Biletleri daha ucuza getirmek isterseniz ve şehirde uzun süre kalacaksanız haftalık ya da aylık olarak alabilirsiniz. Kısa süreli seyahatleriniz için günlük biletler de mevcuttur.

Otobüsler yalnızca şehir merkezine değil, güzergah çerçevesinde şehrin önemli noktalarına da ulaşımı sağlamaktadır.

 

Taksi Motorsiklet

Havalimanının dışında yer alan duraklarda taksi motorsikletler sizleri bekliyor olacaktır. Ulaşım ücreti oldukça uygun ve her an bulabileceğiniz araçlardan bir tanesidir. 3 kişilik yolcu kapasitesi ile özellikle bagajı olmayan yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Çok konforlu olmasa da hızlı araçlardır ve şehir merkezine ulaşımı da daha kolay hale getirmektedir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Online rezervasyonun yanı sıra havalimanında yer alan araç kiralama ofislerini ziyaret ederek de taleplerinizi iletebiliyorsunuz. Ofisler, günün büyük bir bölümü açık oluyor ve ilgili personel kiralama işlemleri için sizlere yardımcı olacaktır.

 

Shuttle/Servis

Abuja, turistik şehirlerden bir tanesi olduğu için konaklama merkezleri ve hava yolu firmaları özel servis hizmeti sunuyor. Hizmet alacağınız firma ile iletişime geçerek eğer varsa özel servis taleplerinizi iletebilir ve havalimanından şehir merkezi ya da önemli noktalara bu araçlar ile de seyahat edebilirsiniz. Havalimanı terminal ulaşımı için liman bünyesinde hizmet veren bir servis hizmetinin olmadığını da belirtmek gerekiyor. 

Abuja Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder