Hızlı Erişim

En Ucuz Abu Dhabi Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Abu Dhabi Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Abu Dhabi Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Abu Dabi Hakkında Genel Bilgiler

Abu Dabi Emirliğine Başkentlik yapan Abu Dabi, 200’den fazla adaya da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçmişi ve geleceği harmanlamayı başaran ve modern mimarisi ile de göz dolduran şehir, dünyanın en zengin kentleri sıralamasında da üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Ekonomik anlamda fazlasıyla güçlü olan şehir, iş merkezleri ve istihdam bakımından da oldukça güçlü bir konuma sahiptir.

Sosyal yaşam, aşırı sıcaklar nedeniyle akşam saatlerine yakın bir zamanda hareketleniyor ve sabahın eken saatlerinde şehrin sokaklarında çok fazla insan bulmak da pek mümkün değildir. Akşam saatlerine doğru çok daha hareketli bir ortam sizleri bekliyor ve Abu Dabi geceleri de bu hareketliliğe en iyi şekilde ayak uydurmayı başarıyor.

Doğal ortamları ile de dikkatleri üzerine çeken şehir, özellikle sahip olduğu çöller bakımından geniş bir alana sahip ve bu alanlar da turistlerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Turizmi daha hareketli hale getirmek adına çöl safarileri gibi benzersiz etkinlikler de yine çok fazla ilgi görüyor.

Abu Dabi Müzik ve Sanat Kurumu da etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapan önemli merkezlerden bir tanesidir ve belli dönemlerde en çok turist çeken adresler arasında da yerini almış durumda. Muhafazakar bir kimliğe sahipmiş gibi görünseler de aslında eğlenmeyi ve yaşamayı çok seven bir millet söz konusu ve gece hayatına adım attığınızda bunu daha net bir şekilde göreceksiniz.

Şehirde ulaşım ağı da gelişmiş durumda ve havalimanı şehir merkezi mesafesini de bu ağ sayesinde daha aza indirgemeyi başarmış durumdalar. 

Abu Dabi Havalimanı Ulaşım Bilgileri

6 kıtaya uçuş düzenleme gibi bir ayrıcalığa sahip olan hava yolu, şehre 30 km kadar uzaklıkta bulunuyor.

Otobüs

Otobüsler, terminallerin dışından hareket ediyor ve zaten adımlarınızı attığınızda durakları da görebileceksiniz. Haftanın tüm günü otobüs seferleri mevcuttur ve diğer havalimanlarına göre hareket saatleri de biraz daha esnek görünüyor. Her 40 dakikada bir hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine konforlu ve rahat bir şekilde ulaşım fırsatı mümkündür. 45 dakika gibi bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyorlar ve ödeyeceğiniz bilet tutarı ise 4 Dirhem olarak belirlenmiştir. Şehir merkezine gitmek için bineceğiniz otobüs A1 otobüsüdür ve zaten otobüslerde buna benzer ibareler de yer alıyor.

Raylı Sistem

Raylı sistem ile şehir merkezine ulaşım mevcut değildir.

Taksi

Havalimanı yolcularına hizmet veren ve yalnızca havalimanı merkezli çalışan taksileri kullanarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Taksimetre üzerinden ücretler belirleniyor ve açılış fiyatı ise 25 Dirhem’dir. 50 km mesafede belirlenen km başına ücret ise 1.60 Dirhem ancak bu sabah ve akşam saatleri arasında geçerli olan fiyattır. Eğer taksiyi gece kullanacaksanız km başına ödeyeceğiniz tutar 1.69 Dirhem olacaktır.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yolcu terminallerinin hemen yakınında bulunan stantlar, araç kiralama hizmeti konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Çok sayıda firma mevcut ve yetkili personel de yine bu stantların başında sizleri bekliyor olacaktır.

Shuttle

Havalimanının resmi olarak sunduğu bir shuttle hizmetinden bahsedilmiyor ancak seyahat ettiğiniz firma ya da ulaşmak istediğiniz otelden servis talebinde bulunabilirsiniz. Eğer böyle bir hizmetleri söz konusu ise bunu da ilgili firma ile görüşmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. 

Abu Dhabi Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder