Hızlı Erişim

En Ucuz Abidjan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Abidjan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Abidjan Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Abidjan Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Batı Afrika’da konumlanmış olan Abidjan, Fransızca konuşan en kalabalık nüfus olarak da biliniyor. Kültürel ve ekonomik gücün yanı sıra sanayileşme ve şehirleşme konusunda da fazlasıyla önemli bir şehirdir. 1960 yılında Fildişi Sahillerinin resmi olarak Başkenti olmuş fakat ilerleyen yıllarda bu unvan resmi olarak alınmıştır. Hali hazırda tüm siyasi çalışmalar bu şehir üzerinden yönetiliyor ve yine ülkenin ekonomik başkenti olarak da karşımıza çıkmaya devam ediyor.

 

Bağımsızlığını kazandıktan sonra kısa bir sürede büyük gelişme kaydeden şehrin nüfusu da her geçen gün artıyor. Şehirleşme bakımından bulunduğu bölgenin en güçlüleri arasında yer alıyor ve bir dönem başkent olması da bu güce büyük ölçüde katkı sağlıyor. ‘’Batı Afrika’nın Paris’i’’ olarak nitelendirilen şehir, bulunduğu bölgeye göre gelişmiş bir şehirdir. Bu gelişmişliğin en önemli göstergesi de her geçen gün biraz daha yükselen gökdelenleri ve iş hanlarıdır.

 

Ulusal müzeler, katedraller, parklar ve doğal alanları ile gezilip görülmesi gereken adreslerden bir tanesi olan Abidjan, her yıl binlerce turisti misafir etmeye de devam ediyor. Şehir, çok geniş bir alana yayıldığı için yürüyerek kat etmek oldukça zor ve hatta imkansızdır. Bunun için özel araçlar, ulaşım araçları ve servisleri tercih ederek şehrin önemli noktalarına da kısa sürede ulaşabilirsiniz. Gelişmiş bir ulaşım ağından bahsetmek de mümkündür.

 

Maquis adı verilen ve şehrin sembolü olarak nitelendirilen açık hava restoranları da yine şehri ziyaret eden turistler tarafından çok fazla ilgi görüyor. Gece hayatı, Afrika’nın en çılgın gece hayatı olarak tanımlanıyor ve bir Avrupa şehri gibi hareketli eğlence merkezlerine de sahipler… Sabahın erken saatlerine kadar alkol alıp dans edebileceğiniz kulüp ve barlar da yine şehirde yerini almaya devam ediyor. 

Abidjan (Felix Houphouet Boigny) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

‘’Sotra’’ tarafından işletilen otobüs hattı, havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi 30 dakika gibi kısa bir sürede kat ediyor. Otobüs seferleri oldukça esnek ve duraklara da havalimanı üzerinden kolayca ulaşabiliyorsunuz. Tek gidiş için ödemeniz gereken ücret ise 220 XOF olarak belirlenmiş durumda. Şehir merkezine gitmek istiyorsanız 6 numaralı otobüs hattını tercih etmeniz gerekiyor. Otobüslerin güvenilir olmadığı yönünde birtakım söylentiler var ve yabancı yetkililer de bu konuda uyarıyor ancak ne yazık ki havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan çok fazla alternatif de bulunmuyor.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak adına tercih edebileceğiniz raylı sistem ağı ne yazık ki bulunmuyor.

 

Taksi

1600 OXF gibi bir ücret ödeyerek taksileri kullanabilir ve şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 15 ila 25 dakika arası bir yolculuk sizleri bekliyor. Korsan taksiler de mevcut ancak daha az ödemek ve daha güvenli bir yolculuk yapmak için resmi ücret göstergesine sahip turuncu taksileri tercih etmeniz de kesinlikle sizlerin lehine olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Havalimanındaki iki terminal arası mesafe yürüyüş mesafesine karşılık geliyor ve ulaşım odlukça kolay. Bu yüzden havalimanına ait bir servis aracı ya da ağı bulunmuyor.

 

Araç Kiralama

Uluslar arası terminal dışında yer alan araç kiralama firmaları, kendilerine ait ofislerde sizleri karşılamaya hazır. Tercih edebileceğiniz çok sayıda firma var ve fiyat araştırması için de ofisleri ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Yine otobüsler konusunda olduğu gibi araç kirala konusunda da bir uyarı karşımıza çıkıyor. Yabancıların kendi kullanacakları araçları tercih etmeleri tavsiye edilmiyor ve eğer illa ki böyle bir hizmet almak istiyorsanız şoförlü araç hizmetini tercih edebilirsiniz. 

Abidjan Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder