Hızlı Erişim

En Ucuz Aalborg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aalborg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aalborg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Aalborg Hakkında Genel Bilgiler

Üniversite ve sanayi kenti olarak da bilinen Aalborg, Danimarka için önemli bir yere sahiptir. Danimarka’nın kalabalık ve en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Aalborg, bu sıralamada dördüncü olarak yer alıyor. Önemli bir liman kenti olması ticareti de daha güçlü hale getirmiş ve şehrin gelişiminde büyük pay sahibi olmayı başarmıştır. Şehirde yer alan gotik dini yapılar, ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli yapılar arasında gösterilmektedir.

 

Opera salonları, gösteri merkezleri, tiyatroları ve müzeleri ile birlikte kültür merkezi olarak da lanse edilen Aalborg, yapılan araştırmalar doğrultusunda halkın memnun olduğu şehirler listesinde de yer almaktadır. Tasarım harikası Utzon Center, görmeniz gereken önemli mimari yapılardan bir tanesidir. Şehrin her noktasından görülebilen ve dikkat çekici bir duruşa sahip olan bu yapı, gerçek bir mimari harikası olarak gösteriliyor. Kunsten Müzesi de ziyaret edilebilecek önemli adreslerden bir tanesidir ve ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Mimari yapıları bir kenara bırakıp doğa ile iç içe olmak isterseniz eğer Aalborg Hayvanat Bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Şehir merkezi oldukça küçük ve bu da önemli noktalara yürüyerek ulaşmanızı sağlayan en önemli detaylardan bir tanesidir. Şehri yürüyerek keşfetmek mümkün ancak araç tercihi yapmak isterseniz karşınıza çok sayıda alternatifin çıkacağını da bilmeniz gerekiyor. Gelişmiş ulaşım ağı ile bu konuda sorunsuz bir şehirdir. Havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine ulaşmak isterseniz aşağıda belirtilen alternatifleri kullanabilirsiniz. 

Aalborg Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehrin kuzeyinde yer alan havalimanı, şehre 6 km gibi bir mesafede bulunuyor. Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımında çok fazla alternatif mevcut ve bu alternatiflerin uygun fiyat ile sunulması da ziyaretçileri memnun eden detaylardan bir tanesidir.

 

Otobüs

Terminale yakın noktalardan hareket eden çok sayıda otobüs mevcut ve farklı hatlar, farklı güzergahlar için hizmet vermektedir. Şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına ulaşımı otobüsler aracılığı ile sağlayabiliyorsunuz. 2A, 70, 71 ve bunun yanı sıra 200 numaralı otobüsler, güzergahlarında şehir merkezini de barındıran otobüslerdir.

Otobüs biletinizi otobüs içerisinde şoförden temin edebiliyorsunuz. Gece geç saatlerde bile olsa otobüs bulmanız mümkündür ve 22 numaralı otobüs de gece geç saatlerde şehir merkezine ulaşımı sağlamaktadır.

 

Tren

Havalimanına en yakın istasyon 2 km gibi bir mesafede yer alıyor. Yürüyerek istasyona ulaşabilirsiniz ve buradan farklı güzergahlara sahip trenleri de tercih edebilirsiniz. Gece geç saatlerde tren seferlerinin olduğunu da belirtmekte fayda var. Şehir merkezine ulaşım adına tercih edilebilecek konforlu araçlardan bir tanesidir ve güzergah bakımından da otobüslere göre daha geniş bir yelpazeye sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

Taksi

Havalimanına ait kurumsal web sitesinde lisanslı olarak hizmet veren taksi firmalarının iletişim numaraları yer alıyor. Havalimanında bulunan taksi duraklarını ziyaret ederek taksi hizmeti alabilirsiniz ancak fiyat bilgisi mevcut değil. İletişime geçerek rakamlar hakkında bilgi almanız mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Havalimanındaki ofislerden araç kiralayabileceğiniz gibi firmalara ait web sitelerini kullanarak online rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Popüler araç kiralama firmalarının büyük bir kısmı Aalborg havalimanında kendilerine ait ofislerde hizmet veriyor.

 

Shuttle/Servis

Havalimanı fazlasıyla küçük olduğu için servis hizmeti sunulmuyor. Oteller ve seyahat firmalarının ücretli servis hizmetlerinden faydalanmak isterseniz eğer tercih edeceğiniz ulaşım ya da konaklama firmasının web sitesini ziyaret ederek servisler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder