Hızlı Erişim

En Ucuz Aachen Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aachen Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aachen Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Aachen Hakkında Genel Bilgiler

Belçike ve Hollanda sınırına yakınlığı ile bilinen ve bu yüzden de çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan Aachen, oldukça küçük bir şehir ancak tarihi dokusu ve kendine has mimarisi ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Yaklaşık olarak 300.000 gibi bir nüfusa sahip ve bu nüfusun büyük bir kısmını öğrenciler oluşturuyor bu yüzden kimileri tarafından öğrenci şehir olarak da tanımlanıyor. Kutsal Germen Roma İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan şehir, tarihin sır dolu odalarına sizleri de davet ediyor. Bu anlamda gerçekten büyüleyici bir mimariye sahip ve Unesco tarafından koruma altına alınan yapıları da bünyesinde barındırıyor.

 

Aachen Katedrali de bunların arasında yer alıyor ve şehrin sembolü olarak da bilinmektedir. Şehirde abartılı bir kalabalık söz konusu değil ancak yeterli turist sayısına ulaştıklarını da söylemek mümkündür. Özellikle tarihi seven kimselerin ziyaretine açık bir şehirdir. Lindt’e ait çikolata fabrikası da turistlerin ilgisini çeken önemli adreslerden bir tanesidir. Dünyanın en iyi çikolatalarını üreten bu fabrika da her yıl ziyaretçi akınına uğruyor.

 

Şehirde ulaşım oldukça kolay ancak havalimanı konusunda büyük bir sıkıntı var. Eğer bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız Köln ya da Düsseldorf şehrindeki havalimanlarını kullanmanız gerekiyor. Şehir küçük olduğu için havalimanı mevcut değil ve ziyaretçiler genellikle Köln’e ulaştıktan sonra bu şehre gelmeyi tercih ediyor ancak biz her iki havalimanı için de ulaşım bilgilerini sizinle paylaşacağız. Köln ve Düsseldorf, çevresindeki küçük şehirlere ulaşımı kolay hale getirmiş durumda ve birçok şehirde havalimanı bulunmadığı için insanlar Köln ya da Düsseldorf’a iniş yaparak çevre şehirlere ulaşabiliyor. 

Köln ve Düsseldorf Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Köln ve Düsseldorf havalimanlarından hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilir ve merkez üzerinden Aachen’a hareket eden araçları kullanabilirsiniz. Her iki havalimanından gün içerisinde çok sayıda otobüs hareket ediyor ve sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Şehir merkezinden Aachen’a ulaşım için özel firmaları tercih etmeniz gerekiyor.

 

Tren

Köln ve Düsseldorf havalimanlarından tren alternatifini kullanarak direkt Aachen şehrine geçiş yapabiliyorsunuz. Seyahat süresi yaklaşık olarak 1 saat ve biletlerinizi günlük bilet olarak temin edebileceğiniz gibi uzun süreli biletler olarak da kestirmeniz mümkündür.

 

Taksi

Her iki havalimanının çıkışında sizleri bekleyen taksiler, şehir merkezlerine ulaşımın yanı sıra Aachen’a gidecek yolculara da hizmet veriyor. Ödeyeceğiniz tutar bir hayli fazla ancak daha kısa süreli ve daha konforlu bir seyahat için taksileri tercih edebilirsiniz. 125 Euro gibi bir rakam karşınıza çıkacaktır ve seyahat süresi de trafiğe bağlı olarak 45 dakikadır.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle/Servis

Köln ve Düsseldorf, Aachen ile birlikte birçok küçük şehre de yakın olduğu için ve ziyaretçileri havalimanlarında ağırladıkları için servis konusunda da çok sayıda alternatif sunuyor. Havalimanına ait servislerin yanı sıra özel firmaların bünyesinde hizmet veren servis araçları da mevcuttur. Bu servisler Aachen’a ulaşım için tercih edilebiliyor ve sefer saatleri de oldukça esnektir. Detaylı bilgi almak adına havalimanlarına ait kurumsal web sitelerini ziyaret edebilir ve sefer saatleri ile birlikte ücretleri de öğrenebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Köln ve Düsseldorf havalimanında hizmet vermekte olan araç kiralama firmaları, Aachen’a seyahat edecek olan ziyaretçilerin de en çok ziyaret ettiği alternatiflerden bir tanesidir. Araç kiralayarak Aachen’a daha kısa sürede ulaşabilir ve daha konforlu bir seyahati de mümkün hale getirebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder